Planujesz założyć instalację fotowoltaiczną?

Nie wiesz którą ofertę wybrać? Mamy rozwiązanie! Porównaj ceny instalacji fotowoltaicznych.
1 Podstawowe informacje o instalacji
2 Dane kontaktowe

Wybierzemy dla Ciebie firmę, która dopasuje ofertę do Twoich warunków i potrzeb.

 • Instalacja dotyczy

  Osoby prywatnej
  Firmy
 • Na kiedy planujesz instalacje?

 • Gdzie planujesz instalacje?

  Na gruncie
  Na dachu
 • Finansowanie

 • Miesięczny rachunek za prąd

853

5 856 zł Roczny rachunek za prąd bez instalacji
250 zł Roczny rachunek z instalacją
99 405 zł Oszczędności przez 25 lat

Przejdź dalej

Dziękujemy za wypełnienie formularza

Wkrótce się z tobą skontaktujemy!

Wróć na energiadirect.pl

Instalacja fotowoltaiczna = duże oszczędności

Pomożemy Ci w wyborze firmy, która zaproponuje najlepszą ofertę

Wypełnij formularz

Doradcy za naszym pośrednictwem przygotują oferty dopasowane do Twoich potrzeb.

Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24 h

Otrzymasz propozycję cen instalacji od co najmniej 3 firm.

Zaoszczędź do 40%

Chcesz porównać dodatkowo oferty na pompę ciepła lub zbiornik LPG? Zajmiemy się tym podczas naszej rozmowy telefonicznej.

Na co zwrócić uwagę przy instalacji fotowoltaicznej?

Warto zorientować się, czy połać dachowa, na której zamierzamy zamontować panele, po pierwsze ma dostateczną powierzchnię, a po drugie czy jest skierowana na południe.

Kierunek południowy jest uznawany za najbardziej optymalny, choć nie jest to czynnik warunkujący możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej.

Na każdej karcie katalogowej powinna się znaleźć informacja o mocy oraz sprawności modułów fotowoltaicznych.

Moc modułu to czynnik wpływający bezpośrednio na ilość modułów, które trzeba zamontować w celu pokrycia zapotrzebowania na prąd w danym budynku.

Z kolei sprawność dam nam odpowiedź na pytanie, ile odebranego słonecznego światła zostanie przekształcone na prąd. Sprawność modułów najczęściej waha się między 13% a 18%.

Licznik dwukierunkowy ma za zadanie zliczać, ile energii wygenerowała instalacja fotowoltaiczna, a ile energii zostało pobranej z sieci. Koszt instalacji takiego licznika, a także zabezpieczeń pokrywa operator systemu dystrybucyjnego.

Falownik często jest nazywany "sercem i mózgiem" systemu fotowoltaicznego. To urządzenie jest odpowiedzialne za przekonwertowanie prądu stałego na prąd zmienny.

Wyprodukowaną przez instalacje fotowoltaiczną energię elektryczną zużywasz w pierwszej kolejności na własne potrzeby.

W przypadku niewykorzystania energii trafia ona do sieci, która staje się swego rodzaju magazynem energii. Zbilansowanie nadwyżki energii z energią pobraną z sieci jest możliwe dzięki licznikowi dwukierunkowemu.

Korzyści z zastosowania fotowoltaiki

Mniejsze rachunki za prąd

Urządzenia domowe bądź firmowe w pierwszej kolejności będą pobierać energią elektryczną wytworzoną w Twojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu znacznie zredukujesz opłaty za prąd.

Bezobsługowość

System fotowoltaiczny jest całkowicie bezobsługowy – zarówno produkcja energii, jak i jej przesył odbywa się w sposób automatyczny. Ponadto nie jest konieczne stałe serwisowanie instalacji.

Ochrona środowiska

Moduły fotowoltaiczne nie wykazują żadnego negatywnego oddziaływania na faunę i florę. Jest to technologia bezemisyjna – jej eksploatacja nie powoduje emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Niewyczerpalne źródło energii

Słońce to niewyczerpalne źródło darmowej i ekologicznej energii. Polska znajduje się w strefie klimatycznej, która cechuje się odpowiednim nasłonecznieniem. Ponadto instalacja fotowoltaiczna jest w stanie produkować prąd również w pochmurne dni.

Możliwość sprzedaży do sieci

Właściciele instalacji fotowoltaicznej mają w przypadku nadwyżki energii możliwość jej sprzedaży do sieci po atrakcyjnych stawkach.

Energia dla pokoleń

Panele fotowoltaiczne mają żywotność ponad 30 lat. Inwestując w instalacje zabezpieczasz swoją rodzinę (lub firmę) na długie lata w stabilne, ekologiczne i darmowe źródło energii.

Podniesienie wartości nieruchomości

Moduły fotowoltaiczne podnoszą wartość danej nieruchomości oraz zwiększają jej konkurencyjność na rynku wtórnym. Obecnie produkowane panele są tak estetyczne, że stanowią nawet ozdobę budynku i stają się jego integralną częścią.

Niezależność od podwyżek cen energii

Fotowoltaika oznacza także większą swobodę i niezależność energetyczną. Optymalny dobór instalacji ochroni Cię (lub Twoją firmę) przed potencjalnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.